× بستن تبلیغات
سپتامبر
21
2017

حسابداری صنعتی و هزینه‌یابی استاندارد و تجزیه و تحلیل انحرافات

حسابداری صنعتی و هزینه‌یابی استاندارد و تجزیه و تحلیل انحرافات

حسابداری صنعتی Cost Accounting
وظایف حسابداری صنعتی
1 تعیین بهای تمام شده كالا یا خدمات تولید یا ارائه شده بمنظور قیمت گذاری
2 تعیین بهای تمام شده كالای ساخته شده جهت ارائه در صورتهای مالی (ترازنامه، سود و زیان)
3 مشاركت در امر برنامه ریزی و بودجه بندی (اولین بودجه هر شركت، بودجه فروش است)
4 مشاركت در امر كنترل
حسابداری صن
دسته بندی حسابداری
بازدید ها 235
فرمت فایل doc
حجم فایل 478 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 300

حسابداری صنعتی و هزینه‌یابی استاندارد و تجزیه و تحلیل انحرافات

فروشنده فایل

کد کاربری 2

کاربر

منظور تهیه اطلاعاتی است كه بتوان بطور بالقوه، تصمیم گیری را تحت تاثیر قرار دهد.

تفاوتهای حسابداری صنعتی با حسابداری مالی

  1. هدف از تهیه و ارائه صورتهای مالی و گزارشات در حسابداری مالی و حسابداری صنعتی متفاوت است بطوریكه در حسابداری مالی هدف، ارائه اطلاعات به تصمیم گیرند گان برون سازمانی است ولی در حسابداری صنعتی هدف، ارائه اطلاعات به تصمیم گیرندگان درون سازمانی می باشد.
  2. نوع گزارشی كه در حسابداری مالی ارائه میشود محدود به صورتهای مالی اساسی و یادداشت های پیوست میباشد در حالیكه در حسابداری صنعتی اطلاعات و گزارشهایی كه تهیه می گردد بستگی به نیاز مدیریت شركت تجاری دارد.
  3. در تهیه اطلاعات (صورتهای مالی) حسابداری مالی استانداردهای پذیرفته شده حسابداری (GAAP) باید رعایت شود ولی در حسابداری صنعتی استاندارد خاصی رعایت نمی گردد.
  4. گزارشات حسابداری مالی برای سال مالی (در برخی از كشورها بطور 3 ماهه) تهیه میشوند. در حالیكه در حسابداری مدیریت گزارشات مورد نظر ممكن است برای یك ساعت، یكروز، یك هفته، یك ماه و در سال باشد (یعنی دوره اش كوتاهتر از حسابداری مالی است)
  5. اندازه گیری های حسابداری مالی طبق اصول حسابداری برحسب واحد پولی صورت میگیرد در حالی كه واحدهای اندازه گیری كه برای گزارشات حسابداری مدیریت استفاده میشود ممكن است غیر از آن (واحد پول) باشد مثلا ممكن است ساعت، كیلو، بسته و باشد.
  6. گزارشات حسابداری مالی معمولاً گذشته نما هستند ولی گزارشات حسابداری مدیریت عمدتاً به آینده می پردازند.
  7. گزارشات حسابداری مالی براساس بهای تمام شده تاریخی تهیه میشوند در حالیكه در حسابداری مدیریت بیشتر تاكید بر قیمت روز و یا قیمتهای آتی میباشد.

(مثلا بحث تمركز و عدم تمركز) چند موضوع + حسابداری صنعتی= حسابداری مدیریت بطور كلی

اهداف سیستم حسابداری

سیستم حسابداری مهمترین سیستم اطلاعاتی كمی مدیریت است كه سه هدف عمده را دنبال میكند:

  1. گزارش داخلی به مدیریت در موقع وقایع روزمره شركت
  2. گزراش داخلی به مدیریت در مورد وضعیت بلندمدت شركت
  3. گزارشگری خارجی یا برون سازمانی

از سه هدف فوق، دو هدف اول به وسیله حسابداری مدیریت دنبال میشود و هدف سوم بوسیله حسابداری مالی. اهدافی كه بوسیله حسابداری صنعتی دنبال می‎شود، اهداف ذكر شده برای حسابداری مدیریت و تا حدی هدف تعیین شده برای حسابداری مالی میباشد.

آشنایی با برخی از واژه ها و اصطلاحات و طبقه بندی ها در حسابداری صنعتی

بهای تمام شده (cost): عبارتست از منابع فداشده جهت كسب سایر منابع. منابع بدست آمده، دارای منافع آتی هستند كه این منافع ممكن است از طریق فروش و یا استفاده در عملیات به صاحب آن انتقال یابد (این در واقع تعریف دارایی است)، بهای تمام شده براساس رابطه علت و معلولی است (در مورد موجودیهای كالا) و یا براساس رابطه سیستماتیك و معقول (مانند استهلاك دارائیهای ثابت) به سود و زیان می روند و تا زمانیكه منافع آنها منتقضی نشده است، بعنوان دارایی طبقه بندی میشوند.

درباره نویسنده:

فرستادن دیدگاه

RSS فایلهای درسی و کنکوری

برچسب‌ها

fileina انجام پروژه و پایان نامه انجام پروژه و پایان نامه رشته علوم سیاسی بررسی جایگاه سیستم حمل و نقل زمینی استان بوشهر در گردشگری استان بوشهر جایگاه فیبر و ادوات نوری در شبكه های مخابراتی نسل آینده جرائم كامپیوتری و سیستمهای اطلاعاتی حسابداری دانلود دوستی با نوجوانان دبیرستانی دولت الكترونیك دیدگاه ناصر خسرو در مورد دنیا و بازتاب آن در اشعار وی رابطه رنگ با تیپ شخصیتی در بین دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی سیستم همکاری در فروش فایل فایلینا فروش فایل فروشگاه ساز فایلینا فروشگاه فایل مطالبی در مورد جایگاه سیستم حمل و نقل زمینی استان بوشهر در گردشگری استان بوشهر مطالبی در مورد جایگاه فیبر و ادوات نوری در شبكه های مخابراتی نسل آینده مطالبی در مورد جرائم كامپیوتری و سیستمهای اطلاعاتی حسابداری مطالبی در مورد دلایل عدم گرایش افراد به بیمه ‌آتش‌سوزی (رشته مدیریت بیمه) مطالبی در مورد دوستی با نوجوانان دبیرستانی مطالبی در مورد دولت الكترونیك مطالبی در مورد رابطه رنگ با تیپ شخصیتی در بین دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی مطالبی در مورد مقایسه مبانی فكری و سنت شعری رودكی و نیما یوشیج1 مطالبی در مورد مودم مطالبی در مورد نقش مطبوعات در توسعه سیاسی مطالبی در مورد نور و افتالمولوژی مقالاتی در مورد جایگاه سیستم حمل و نقل زمینی استان بوشهر در گردشگری استان بوشهر مقالاتی در مورد جایگاه فیبر و ادوات نوری در شبكه های مخابراتی نسل آینده مقالاتی در مورد جرائم كامپیوتری و سیستمهای اطلاعاتی حسابداری مقالاتی در مورد دلایل عدم گرایش افراد به بیمه ‌آتش‌سوزی (رشته مدیریت بیمه) مقالاتی در مورد دوستی با نوجوانان دبیرستانی مقالاتی در مورددولت الكترونیك مقالاتی در مورد رابطه رنگ با تیپ شخصیتی در بین دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی مقالاتی در مورد مقایسه مبانی فكری و سنت شعری رودكی و نیما یوشیج1 مقالاتی در مورد مودم مقالاتی در مورد نقش مطبوعات در توسعه سیاسی مقالاتی در مورد نور و افتالمولوژی مقایسه مبانی فكری و سنت شعری رودكی و نیما یوشیج1 مودم نقش مطبوعات در توسعه سیاسی نور و افتالمولوژی همکاری در فروش همکاری در فروش فایل پاورپوینت

آمارگیر وبلاگ

× بستن تبلیغات